Karaman merkeze bağlı şirin bir Köy olan DAGKONAK KOYU web portalına hoşgeldiniz... Bu portal siz değerli hemşehrilerimizin birbirleriyle olan iletişimini artırmak ve Köyünü dünyaya en mükemmel şekilde tanıtmak için Mehmet Tunç tarafından kurdurulmuş olup tüm DAĞKONAK sevdalılarına armağan edilmiştir. Www.dagkonakkoyu.com
Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Karaman - MerkezKaraman - Merkez
DAĞKONAKDAĞKONAK
KöyüKöyü
wwwwww
DagkonakKoyuDagkonakKoyu
comcom

Dernek
Logo Logo

Basın Bülteni Basın Bülteni

EtkinlikEtkinlik Kayıt Formu Kayıt FormuEtkinliklere kaydolmak için tıklayınız
Kaydol
E-Bülten E-Bülten

Eklenti Kur
Radyo Radyo

CanlıCanlı Yayın Yayın
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın
SohbetSohbet Bölümü BölümüDolu dolu ve hoşça vakit geçirmek için
İletişimİletişim Formu Formuinfo@dagkonakkoyu.com


İLLER ARASI MESAFE İLLER ARASI MESAFE

YÖREMİZİN TANITIMI

Türkiye’nin her tarafın da yapılmakta olan bir âdeti köyümüze taşıdık. Akrabalarını Bir araya getirmek içinBu Sayfayı Açtık . Daha sonra Koy Gunu Duzenliyelim dedik genclerle Tamam dedik. Bu geleneği tüm köyü kapsayacak şekilde yapsak nasıl olur fikri ortaya atıldı ve kabul gördü. Ve KÖY GÜNÜNE VARMISIN YOKMUSUN adını verdiğimiz bu etkinlikler bu şekilde başladı. 1.si (01 ağustos 2008) de yapılacaktı. Ama Bir çok hemşerimizin, köylümüzün ve akrabalarımızın haberi olmadı. Bu haberleşmeyi sağlayamadık. Veya Arkasında Duran Olmadı.

 

Köyümüzden o kadar çok göç oldu ki, darmadağın olduk. Adeta Türkiye’nin her tarafına dağıldık. Yoğunluk Yurt Dışı KARAMAN da olmak üzere bu her tarafa savrulmuş ve gittiği yerlerde hayata tutunmuş, bir düzen kurmuş hemşerilerimizi birbirinden haberdar etmek en azından haberleşmelerini sağlamak gerekiyordu.

 

  Neticede dediğimiz gibi Köyümüzde yaşayanların çoğu şehirlere göç etti. Kimi amir oldu kimi memur kimisi işçi kimisi işveren herkes bir şekilde hayata tutundu ve yaşamını devam ettiriyor. Amma herkesin gönlünde bir özlem var, köyüne ve hemşerilerine ve akrabalarına karşı. Yaşam gailesi bu gidişleri hep erteletiyor. Ama ömürde geçip gidiyor bir taraftan. Cenaze. Düğün gibi zaruretler dışında da bir araya gelebilmeliyiz. Hiç olmazsa yılda bir kere. Bunu başarmak zorundayız. Çocuklarımız akrabalarını bilmiyor akranlarını tanımıyor. Peki ne yapmak lazım; öyle bir gerekçe olsun ki hepimiz kendimizi köyümüze gitmeye istekli hissedelim. Değerli hemşerilerimiz işte o gerekçenin adı KÖY GÜNÜNE VARMISIN YOKMUSUN DUR.Gelin Hepberaber BİDAHA BİDAHA Diyelim Bu Yazda Köygünü olsun...

 

Bu Sayfa   Buluşma günü etkinliklerine bir altyapı oluşturmak için kuruldu Hemşeri ve akrabalarımızı birbirinden haberdar etmek ve cemiyet haberlerini herkese duyurmak amaçlanıyordu. Sanırım maksat hâsıl oldu.

 Köyümüzdedeki akraba ve hemşerilerimizi bilgilendirmek,akrabalık bağlarını diri tutmaktır. siteye baktıklarında onların fotoğraflarını görsünler,hatıralarını okusunlar istiyoruz.Ve sayfayı bu birkaç yıldan bu yana siteye olan teveccüh ve yapılan yorumlar.Ne kadar birbirimize hasret kaldığımızı,birbirimize olan bağlılığımızı ortak bir kültüre sahip olduğumuzun bilincini ve onu korumak yaşatmak isteğimizi çok güzel bir şekilde ortaya koyuyor.Ama bir eksiğimiz var değerli hemşerilerimiz.İlgi var...Katkı yok..katkıdan kastettiğimiz.’’Sayfamızda ve sitede yayınlayacağımız fotoğraf,yazı,video Özellikle Nostaljik fotoğraflar gerçek yaşanmış hikayeler ?’ Bunları lütfen gönderin Facebook Sayfamıza ve siteye koyalım herkes görsün okusun.

 Birkaç kişi dışında kimse yazmadı. Esas amacımız Hemşerilerimizin iletişim bilgileri. Bunları paylaşırsanız seviniriz.

Hepinize sonsuz sevgi ve saygılar

Köyümüze ait bir web sayfası yapmak hep aklımın bir köşesinde var olmuştur. Tabi bu misyonu TEK Başıma yüklenmek o kadar kolay değil siz değerli köylülerim. Yapılacak olan site,  köyümüzü temsil edecekse amatör değil profesyonel olmalıı. Bunu yapmak da pek zor değil...

 

Bunun için araştırmalara başladım, benim için önemli olan yapılacak olan web sitesinin DAĞKONAK KÖYÜ´müzün kimliğini yansıtmasıı. Köyümüzden birçok değerli kişiyle konuşmak SONRA BİR NETİCEYE VARMAK İSTİYORUM . En çok da beni bu konuda teşvik edecek olan siz degerli DAĞKONAK halkı katkılarıyla yapıla bilir..

 

Aynı zamanda bu site yurt içinde ve yurt dışında yaşayan köylülerimizin de köyümüzle ilgili gelişmelerden haberdar olmalarını sağlamalı. En önemlisi kim nerde yaşıyor, ne iş yapıyor, hali vakti nasıl diye çok yakınları dışında bilinmiyordu ve buna da  bir şekilde çözüm üretmeliyiz... Gelenek ve göreneklerimiz unutuluyor, yöreden uzak kalınca yörenin sorunları nedir bilinmiyor. Bu nedenle insanlarımıza ulaşmak, bilgilendirmek gerektiğini düşünüyorum bununda en kolay ve etkili yolunun bilgi ve iletişim aracı olan internette web sayfası düzenlemek olduğu kanaatine vardım.

Bilgileri toparlarken karşılaştığım en önemli zorluklardan birisi de özellikle kendi köyümle ilgili geçmişten bu güne yazılı hiçbir kaynağın veya gelenek görenekleri ile ilgili yazılı bir belgenin bulunmamasıydı, bundan dolayı biraz zorlanıyorum ve Köylülerimizden alacağım şifai bilgilerden yola çıkıp çeşitli kaynak ve arşivlerde yaptığım araştırmalar sonunda edindiğim bilgileri toparlayıp kısa bir köy tarihçesi çıkarttıp ve diğer bilgileri kısmen´de olsa temin edip sitemizi hazır duruma getirmek Ama siz değerli köylülerime ihtiyacımız var maddi manevi olarak siteye destek vereceginizden hiç süphem yok..

 

Sitemiz bir çok yerli ve yabancı arama motorlarına kayıt edilecek, kolayca ulaşılması sağlanacaktır.. Sitemize reklam verecek veya sponsor olacak firmalar olursa, ismi veya reklamı sitemizde yayınlanacak. Tüm gelir sitemizin uzun vadede masrafları için kullanılacaktır. 

 

Bu site ile değişik yerlerdeki dağkonak köyüne ulaşmayı, tanışmayı, onlarla irtibat kurmayı, köyümüzü tanımayı, tanıtmayı gelenek ve göreneklerini öğrenmeyi hedefliyoruz, bu nedenle yöremiz ve yöremiz insanı ile ilgili bilgi ve belgeleri sitemizde birlikte paylaşmaya davet ediyorum.

Bu site bana veya bir gruba ait değildir. Bu sitenin tüm dağkonak köyü halkına ait olması, birlik ve beraberliği pekiştirmede misyonunu tamamlaması dileğiyle.


Sayfa Üretim süresi :0,0371

© 2019 dagkonakkoyu.com
Dağkonak Köyü Web Portalı DAGKONAK KOYU´NE ACILAN PENCERE http://www.dagkonakkoyu.com

Tam Ekran