Karaman merkeze bağlı şirin bir Köy olan DAGKONAK KOYU web portalına hoşgeldiniz... Bu portal siz değerli hemşehrilerimizin birbirleriyle olan iletişimini artırmak ve Köyünü dünyaya en mükemmel şekilde tanıtmak için Mehmet Tunç tarafından kurdurulmuş olup tüm DAĞKONAK sevdalılarına armağan edilmiştir. Www.dagkonakkoyu.com
Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Karaman - MerkezKaraman - Merkez
DAĞKONAKDAĞKONAK
KöyüKöyü
wwwwww
DagkonakKoyuDagkonakKoyu
comcom

Dernek
Logo Logo

Basın Bülteni Basın Bülteni

EtkinlikEtkinlik Kayıt Formu Kayıt FormuEtkinliklere kaydolmak için tıklayınız
Kaydol
E-Bülten E-Bülten

Eklenti Kur
Radyo Radyo

CanlıCanlı Yayın Yayın
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın
SohbetSohbet Bölümü BölümüDolu dolu ve hoşça vakit geçirmek için
İletişimİletişim Formu Formuinfo@dagkonakkoyu.com


İLLER ARASI MESAFE İLLER ARASI MESAFE

Sanal Mezarlığın Gereği

Yaşamak nasıl gerçek ise ölüm de o kadar gerçek ve yaşamımızın içinde. Kaybettiğimiz yakınlarımızın ardından, onları zaman zaman hatırlamak ebedi istirahatgahların da huzur bulmaları için dualarımızı göndermekten başka ne yapabiliriz?

Bu basit ve anlamlı görevi dahi zaman, mesafe v.b. nedenlerle aksattığımız bir gerçek.  Hatta köyümüzden olup ta zorunlu sebeplerden dolayı çok çok uzaklarda ikamet eden  bir yakının (Anne, Baba, Kardeş v.s.) mezarını hiç göremeyen, mezarlığa gelemeyen, bir Fatiha okuyamayan köylülerimizin üzüntüsüne şahit olmaktayım.  En azından buradan köyümüz mezarlığından mezarını görüp, sitedeki banttan okunan duanın yerine, canlı olarak okuyacağı Fatiha?yı, İhlas?ı Şerifi ruhuna gönderebilir.

Sitemizde bulunan sanal mezarlıkta buluşma ortamı, mesafe, zaman gibi sorunlara takılmadan, yakınlarımızı daha sık hatırlamamıza, ruhlarına daha sık seslenmemize olanak tanıyacak ve onlara huzur, bizlere de güzel hasletler ve yaşama sevinci verecek düşüncesindeyiz? Şimdi diyeceksiniz ki olur mu böyle bir şey diye?

Artık günümüz internet ortamında bir çok işler yapılabilmektedir. Bu neden olmasın? Bu işin dini boyutunu gerek yüz yüze görüştüğüm hocalara gerekse ?Alo Fetva? hattına sorduğumda; Sanal mezarlık ziyaretinin bir sakıncasının olmadığını, zaten sanal olan duanın da, her ne kadar bu işin gerçeği kadar olmasa da,  yerine ulaşacağını söylediler.


YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0234

© 2019 dagkonakkoyu.com
Dağkonak Köyü Web Portalı DAGKONAK KOYU´NE ACILAN PENCERE http://www.dagkonakkoyu.com

Tam Ekran